Buty dla dzieci są sporym wydatkiem. Właśnie dlatego wielu rodziców decyduje się na zakup butów używanych lub wybiera dla dziecka buty noszone przez starsze rodzeństwo, kuzynostwo. Czy to dobra decyzja?

Używane buty dla dziecka – tak czy nie?

Stópki u dzieci rosną w bardzo szybkim tempie, dlatego rodzice muszą często zmieniać buty u swojej pociechy na nowe. Markowe obuwie dziecięce, na przykład buty do nauki chodzenia dla najmłodszych dzieci, to wydatek nawet około 150-200 złotych za parę. Gdy trzeba zmienić je kilkukrotnie w ciągu roku, wtedy koszty mogą być naprawdę spore.

Czy w takiej sytuacji zakup używanych butów dziecięcych to dobry wybór? Lekarze i fizjoterapeuci wskazują, że dla dziecka najlepsze jest obuwie nowe. Dlaczego?

Buty używane przez inne dzieci mogą być zniekształcone, co powoduje, że mogą one także wpływać na pojawienie się deformacji na stópkach dziecka, które w pierwszych latach życia są bardzo plastyczne. W efekcie może dojść do powstania wad postawy.

Obuwie dziecięce – co wybrać?

Obecnie w sklepach można znaleźć szeroką gamę butów dziecięcych do wyboru. Wśród nich znajduje się także obuwie profilaktyczne, ortopedyczne.

Aby wybrać dobre buty dla dziecka, na przykład buty do nauki chodzenia, należy zwrócić uwagę na jego materiały i budowę. Dobre obuwie powinno sięgać za kostkę, powinno mieć usztywniony zapiętek i szeroki czubek, aby nie uciskać paluszków. Warto także kupować buty wykonane z naturalnych materiałów jak skóry, tkaniny.

Dobrym wyborem dla dziecka będzie także obuwie profilaktyczne. Ze względu na swoją specjalną budowę zapobiega pojawianiu się wad stóp. Nie należy jednak mylić go z obuwiem ortopedycznym, które ma na celu korekcję powstałych wad i może być dobrane jedynie przez specjalistę.

Tanie buty dziecięce można kupować obecnie także w sklepach internetowych, najlepiej tych specjalistycznych jak dlastopy.pl/66-dzieciece – kupującym przysługuje prawo do zwrotu.

Kategorie: Profilaktyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *