Nacisk ma właściwości lecznicze, dlatego za pomocą odpowiednich wyrobów do presoterapii można uzyskać bardzo dobre efekty w różnych dolegliwościach. Co warto wiedzieć na temat terapii naciskiem?

Jak działa presoterapia?

Presoterapia, inaczej kompresjoterapia jest rodzajem terapii fizykalnej, która polega na wywieraniu ucisku na tkanki.

Podczas nacisku tkanki są stale poddawane określonemu ciśnieniu, co powoduje poprawę procesów przepływu krwi w naczyniach, lepsze odżywienie tkanek, a także zwiększenie ilości produkowanych włókien kolagenowych.

W użyciu znajduje się obecnie szeroka gama produktów do presoterapii, na przykład jak rękaw przeciwobrzękowy po mastektomii czy pończochy uciskowe na żylaki. Odpowiednio dobrane pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów terapeutycznych.

Presoterapia – kiedy jest wskazana?

Terapia uciskowa ma rozbudowane zastosowanie w różnych obszarach medycyny i nie tylko. Pomaga ona między innymi w poniższych dolegliwościach:

1. Żylaki i inne objawy przewlekłej niewydolności żylnej kończyn dolnych – na przykład jak obrzęki, uczucie ciężkości nóg, widoczne na nogach zmiany jak pajączki.
2. Poparzenia – skuteczna terapia pomagająca w gojeniu się ran i prawidłowym formowaniu się blizn pooparzeniowych.
3. Zabiegi medyczne – operacje różnych części ciała, między innymi mastektomia.
4. Schorzenia limfatyczne – dolegliwości polegające na zaburzeniu procesów przepływu limfy w tkankach.
5. Zabiegi chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej – zabiegi piersi, liposukcja i inne.

Wyroby stosowane w presoterapii

W presoterapii wykorzystuje się różne rodzaje wyrobów medycznych, na przykład rajstopy Veera na żylaki, rękawy przeciwobrzękowe, koszulki na ciało, opaski na kończyny górne i dolne.

Odpowiednie pończochy przeciwżylakowe jak dobrać je do dolegliwości? Dobór wyrobów tego typu powinien przeprowadzić lekarz.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *